Dlaczego warto wykonać profesjonalny makijaż i fryzurę na sesje poślubną

W naszym najnowszym artykule przygotowanym w współpracy z salonem Cut Make-Up z Tarnowskich Gór, dowiesz się, jak makijaż i fryzura odgrywają kluczową rolę w podkreśleniu Twojego piękna i pewności siebie na sesji poślubnej. Bez względu na to, czy planujesz sesję plenerową w malowniczym otoczeniu natury, czy sesję w studio, dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w usługi wizażystki i fryzjerki.

Dominika Gandawska

6/14/2023

Niezależnie od tego, czy planujesz sesję zdjęciową w plenerze, czy w studio makijaż i fryzura odgrywają kluczową rolę w uwydatnieniu piękna, pewności siebie oraz w dosyć dużym stopniu wpływa na jakość i efekt końcowy fotografii. I o ile jestem zwolenniczką sesji „na luzie” zarówno jeśli chodzi o brak stresu związany z samą ceremonią, jak i luz jeśli chodzi o stylizacje, tak też w przypadku makijażu i fryzury polecam wziąć na luz, ale jednak nie rezygnować z nich całkowicie.

Panie Młode w dniu ślubu najczęściej stawiają na wygodę, swobodę poruszania jeśli chodzi o fryzurę, a w makijażu stawiają raczej na propozycje takie, w których czują się najlepiej, i wyglądają najkorzystniej.
Tak więc w momencie kiedy na ślubie chcesz mieć wygodne upięcie, tak w dniu sesji plenerowej możesz sobie pozwolić np. na rozpuszczone włosy- warto je wtedy po prostu pofalować, ewentualnie podpiąć w okolicach twarzy, aby nie przeszkadzały np. przy wietrznej czy mega ciepłej pogodzie. Jeśli chodzi o makijaż, zasada jest taka sama: marzyły Ci się np. czerwone usta w stylizacji ślubnej, albo bardziej kolorowy look na powiekach, ale w dniu ślubu bałaś się tak śmiałych decyzji? Sesja plenerowa jest idealnym czasem kiedy można takie marzenia zrealizować :)
Oprócz oczywistych kwestii jakimi jest spełnianie oczekiwań Pani Młodej odnośnie makijażu czy fryzury, usługi wizażystki i fryzjerki biorą czynny udział w poprawie jakości zdjęć- w branży ślubnej bardzo często widzimy zdjęcia z dnia ślubu i wesela, na których Pani Młoda wygląda zjawiskowo z idealnie ułożoną fryzurą i perfekcyjnym makijażem- często one są zestawione ze zdjęciami z sesji poślubnej, na których już cały efekt kompletnej stylizacji jest zaburzony, bo włosy są po prostu rozpuszczone, bez nawet podstawowego pokręcenia, a twarz jest zaczerwieniona od emocji, i świecąca od potu, bo bardzo często sesje plenerowe są wykonywane w ciepłym okresie roku, czasami wymaga dotarcia pieszo kawałek na miejsce docelowe sesji, w związku z czym Pani Młoda już nie wygląda w sposób nieskazitelny- w związku z czym bardzo ważnym aspektem makijażu na sesję poślubną jest kwestia korekcyjna i matująca.
Dodatkowo profesjonalny makijaż zapewnia długotrwały efekt matowej skóry- sesja poślubna bardzo często trwa długie godziny, a profesjonalna wizażystka zastosuje odpowiednie kosmetyki i techniki, które zapewnią trwałość makijażu w taki sposób, aby Panna Młoda mogła cieszyć się sesją i być pewna, że jej wygląd będzie perfekcyjny na każdym zdjęciu.

Sesja poślubna w studio według mnie wymaga wręcz profesjonalnego makijażu i fryzury- oświetlenie studyjne jest na tyle mocne i dokładne, że buzia totalnie sauté będzie wyglądać najzwyczajniej w świecie na chorą, zmęczoną, wypraną z kolorów. Dlatego tak ważne jest, aby ten makijaż został wykonany typowo pod studio- wizażystka w tym momencie zastosuje np. na tyle mocne konturowanie twarzy, aby było ono widoczne w ostrym świetle lamp, też jest w stanie zastosować takie techniki makijażu, aby uwypuklić największe atuty twarzy, a zakryć jakieś ewentualne mankamenty urody.

Dodatkowo wizażystka jest w stanie zarówno w dniu ślubu, jak i w dniu sesji plenerowej przeprowadzić korektę cery Pana Młodego- zakryć cienie pod oczami czy niedoskonałości na cerze typu zaczerwienienia, blizny, trądzik, czy nawet w ekstremalnych sytuacjach siniaki, dodatkowo przypudrować i zmatowić cerę Pana Młodego, która jest bardziej skłonna do wydzielania sebum.

Niezależnie czy planujesz sesję zdjęciową w plenerze, czy w studio warto zainwestować w profesjonalny makijaż i fryzurę, które podkreślą Twoje pięknie i sprawia, że sesja poślubna będzie niezapomniana, a stylizacja na zdjęciach spójna i kompletna.


Dziękuję Ci za to, że dotarłeś do końca tego wpisu! Mam nadzieję, że znalazłeś tu wiele wartościowych wskazówek i inspiracji dotyczących przygotowań do sesji zdjęciowej.

Dziękujemy również salonowi Cut Make-Up za pomoc przy tworzeniu artykułu! Dzięki ich zgodzie możecie oglądać te wszystkie piękne Panny młode jak i kilka ujęć "za kulis" Poniżej podlinkuje wam ich stronę na Facebooku i namiary do kontaktu :D

www.facebook.com/CutMakeUp

Wizażystka Dominika: 723-404-060 Fryzjerka Joanna: 728-129-374

Jeśli chciałbyś zobaczyć więcej naszych prac i odkryć, jakie niesamowite historie udaje mi się uchwycić na zdjęciach, serdecznie zapraszam Cię do odwiedzenia mojego portfolio na stronie [Portfolio | Fotografia Ślubna Tarnowskie Góry, Śląsk (gandawscyfotografia.com)]. Tam znajdziesz bogatą kolekcję fotografii, które oddają różnorodność i piękno sesji, które miałem przyjemność realizować.

Raz jeszcze dziękuję Ci za poświęcony czas i zaufanie. Mam nadzieję, że nasze ścieżki jeszcze się skrzyżują i będę miał okazję uchwycić Twoje niezapomniane chwile na zdjęciach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, śmiało się ze mną skontaktuj.